Jakie towary podlegają transportowi w określonej temperaturze? 

Jednym z podstawowych czynników mających wpływ na kształt gospodarki jest transport różnego rodzaju towarów. Takie usługi są świadczone zarówno na terenie miast, jak i państw, a czasami również kontynentów. Aby przebiegał sprawnie, warto korzystać z usług logistycznych sprawdzonych firm. Należy również podkreślić, że istnieje wiele towarów, które muszą podróżować w określonych warunkach, na przykład w konkretnej temperaturze. Co do nich zaliczamy?

Co należy wiedzieć na temat transportu w temperaturze kontrolowanej?

W naszej firmie zajmujemy się między innymi transportem do Skandynawii. Biorąc pod uwagę fakt, ile czasu trzeba poświęcić na taką podróż oraz różnorodność przewożonych produktów, mamy świadomość, że zapewnienie im odpowiednich warunków jest niezwykle ważne. W związku z tym warto bliżej przyjrzeć się pojęciu transportu w temperaturze kontrolowanej.

Takie warunki muszą zostać zapewnione w przypadku ładunków, które mogą zmienić swoje właściwości na skutek wahań temperatur. Zaliczamy do nich przede wszystkim produkty spożywcze i medyczne. Oprócz tego transportu w określonej temperaturze wymagają też produkty chemiczne i kosmetyki. Czasami zdarza się też tak, że sprzęty elektroniczne również muszą przebywać w odpowiednio chłodnym miejscu. To samo dotyczy materiałów budowlanych.

Jak spełnić te warunki?

Najczęściej zdarza się tak, że o transporcie w temperaturze kontrolowanej mówimy w przypadku produktów, które muszą podróżować w odpowiednio niskiej temperaturze. Aby ją zapewnić, firmy muszą zaopatrzyć się w tak zwane reefery, czyli kontenery chłodnicze. Dobrą praktyką jest też wykorzystanie specjalistycznych nadwozi izotermicznych z agregatem. Niemniej ważną kwestią jest wyposażenie środka transportu w urządzenia dodatkowe.

Aby bezpiecznie transportować towary, które wymagają utrzymania określonej temperatury, przydadzą się tak zwane gensety, czyli agregaty naczepowe, których zadaniem jest ciągłe zasilanie agregatów chłodniczych kontenera w energię elektryczną. W zależności od potrzeb mogą zostać zamontowane na stałe albo wypożyczane w razie potrzeby.

Wróć do strony głównej bloga